Masz pytanie? Zadzwoń do nas już teraz!

Phone 600-056-337 lub 606-654-671

Znajdź nas w social media

Facebook
Fotel tapicerowany – jaki wybrać?

Niektórym kojarzą się z historycznym pałacem, innym ze szczytem elegancji i wygody – fotele tapicerowane. W każdej z tych opinii jest trochę racji, ale to, czy postawimy na takie rozwiązanie zależy, przede wszystkim, od naszych potrzeb, a również od stylu wnętrza. Wybór odpowiedniego fotela tapicerowanego nie jest łatwy. Musimy przemyśleć kilka kwestii, aby mieć pewność, że mebel ten spełni nasze oczekiwania. Na co zwrócić uwagę, aby fotel tapicerowany był modny, wygodny, a do tego wyglądał zjawiskowo?

Wygodny fotel tapicerowany

Fotele tapicerowane z pewnością sprawdzą się w każdym pokoju dziennym, a także sypialni, czy gabinecie. Jest to mebel, na którym możemy się relaksować, oglądając film, czy czytając książkę, ale również pracować, czy po prostu odpoczywać. W przypadku salonu taki fotel będzie zapewne elementem zestawu wypoczynkowego. I tu mamy do wyboru dwie opcje. Z jednej strony może być to fotel z tej samej linii, co sofa, w tym samym stylu i kolorze. Z drugiej zaś, w przypadku bardziej odważnych wnętrz, fotel tapicerowany może zupełnie przełamywać design i wprowadzać do wnętrza coś zupełnie nowego.

Fotel tapicerowany z pewnością powinien być dostosowany do wielkości pomieszczenia. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością miejsca, nie stawiajmy na szeroki fotel z podnóżkiem. Taki mebel możemy z powodzeniem wykorzystać w dużych pomieszczeniach. Na szczęście, na rynku dostępne jest wiele rodzajów foteli tapicerowanych, w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach.

Jaki fotel tapicerowany wybrać?

W sklepach meblowych dostępne są fotele tapicerowane wykonane z różnych materiałów. Należą do nich, przede wszystkim, skóra naturalna, skóra ekologiczna oraz różnego rodzaju tkaniny. Dzięki takiej ilości rozwiązań możemy z łatwością dopasować mebel do danego pomieszczenia. Wybierając materiał warto wziąć pod uwagę różne czynniki, nie tylko kolor i styl pomieszczenia. Nie bez znaczenia będzie ilość domowników korzystających z mebla, pokój, w którym będzie on postawiony, ale również obecność w domu zwierząt – psa lub kota. Fotele tapicerowane są wygodne dla ludzi, ale zwierzaki domowe korzystają z nich równie chętnie! Dlatego też, wybierając kolor i materiał tapicerowania, warto wziąć pod uwagę te czynniki.

Producenci foteli tapicerowanych oferują klientom również różne modele takich mebli. Do najbardziej popularnych zalicza się: fotel uszak, fotel rozkładany i fotel z podnóżkiem. Fotel uszak jest bardzo charakterystyczny. Posiada on wysoki zagłówek oraz panele po bokach, które właśnie swoim wyglądem przypominają uszy. Fotel rozkładany jest modelem wielofunkcyjnym. Pozwala on na rozłożenie mebla i wykorzystanie go jako miejsca do leżenia lub spania. Ostatni model to wcześniej wspomniany fotel z podnóżkiem. Jest on z pewnością bardzo wygodny, ale wymaga sporo miejsca. Pozwala on na oparcie nóg i zajęcie komfortowej pozycji podczas czytania, czy oglądania telewizji. Jako podnóżka możemy używać również pufy, z tej samej linii, która nie tylko może stanowić dodatkowe miejsce do siedzenia, ale również schowek na różne, przydatne rzeczy.

Fotel tapicerowany – na co zwrócić uwagę?

Kupując fotel tapicerowany warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich są funkcje dodatkowe. Obecnie, tego typu meble mogą być wyposażone w regulowany zagłówek, podłokietniki, czy posiadać funkcję relaksu. Zanim udamy się do sklepu, warto podjąć decyzję, czy te rozwiązania są dla nas istotne.

W przypadku foteli tapicerowanych, jak i innych elementów wyposażenia, niezwykle ważny jest sposób i jakość wykonania. Obicie fotela powinno być wykonane z wysoką precyzją i estetyką, ale również z materiałów wysokiej klasy. Najlepiej sprawdzą się tkaniny naturalne, ponieważ będą one również przyjazne dla naszego ciała. Najbardziej korzystnym wypełnieniem fotela tapicerowanego są sprężyny lub pianka poliuretanowa. Tego typu gruba pianka wysokiej jakości pozwoli nam na użytkowanie fotela przez wiele lat. Sprężyny również są bardzo dobrym i trwałym rozwiązaniem, jednak dla niektórych osób mogą się one z początku wydać zbyt twarde. Oparcie fotela powinno być odpowiednio skonstruowane i solidne. Ergonomiczny fotel zapewni plecom użytkownika odpowiednie podparcie.

Fotel tapicerowany z pewnością sprawdzi się w ciepłych wnętrzach, w stylu klasycznym, romantycznym, czy glamour. Nadadzą pomieszczeniu odpowiedniego charakteru i wypełnią przestrzeń. Co więcej, są one niezwykle wygodne, więc z pewnością znajdą wielu zwolenników wśród domowników.

Skontaktuj się z nami

Zapytaj o ofertę

Administratorem Państwa danych osobowych jest GALTER Meble Biurowe i Metalowe M. Cinkowski, R. Mazur s.c. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu nawiązania z Państwem kontaktu oraz w prawnie usprawiedliwionych celach administratora danych. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania z Państwem kontaktu. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych mogą Państwo znaleźć w naszej Polityką prywatności na temat zasad przetwarzania danych osobowych.

Zapytaj o

Administratorem Państwa danych osobowych jest GALTER Meble Biurowe i Metalowe M. Cinkowski, R. Mazur s.c. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu nawiązania z Państwem kontaktu oraz w prawnie usprawiedliwionych celach administratora danych. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania z Państwem kontaktu. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych mogą Państwo znaleźć w naszej Polityką prywatności na temat zasad przetwarzania danych osobowych.