+48 42 632 40 42 biuro@galter.pl

Cały świat niezaprzeczalnie idzie wciąż do przodu, w bardzo szybkim tempie. Codziennie mamy do czynienia z innowacjami, nowymi rozwiązaniami, technologiami i gadżetami. Inżynierowie i wynalazcy prześcigają się w pomysłach, aby jak najbardziej ułatwić ludziom życie codzienne. Ta pogoń za nowoczesnością, dbaniem o zdrowie, ekologię oraz innowacyjnymi rozwiązaniami wchodzi również do firm i biur. Świadomość pracodawców w kwestii zapewniania wygody i dbania o zdrowie ich pracowników jest zdecydowanie coraz większa. Pracodawcy nie tylko spełniają już prawne kryteria, ale również znacznie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom. Wiedzą bowiem, że zadowolony i zdrowy pracownik to efektywny pracownik. Natomiast ten pracodawca, który dba o komfort i samopoczucie swoich pracowników, to pożądany pracodawca.

Praca siedząca koszmarem dla kręgosłupa

Nie da się ukryć, że zmorą dzisiejszych czasów jest praca siedząca. Siedzimy w biurach, sklepach, samochodach, TIRach, a po pracy na kanapach przed telewizorem. Bardzo często za biurkiem siedzimy 8 godzin dziennie, a często nawet i więcej. Długotrwałe przyjmowanie pozycji siedzącej ma bardzo zły wpływ na nasz organizm. Z jednej strony cierpi nasz kręgosłup i postawa, z drugiej zaś ciągłe zajmowanie pozycji siedzącej może mieć wpływać na pojawienie się nadwagi.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom pracowników, producenci mebli biurowych opracowali biurka z regulowaną wysokością

Praca w systemie stand/sit

Główną zaletą biurek z regulowaną wysokością jest możliwość pracy w systemie stand/sit. Co to oznacza? Oznacza to, że pracownik, w miarę swoich potrzeb i możliwości, może pracować w pozycji siedzącej lub stojącej. W tego typu biurkach wysokość blatu możemy zmienić ręcznie lub korbowo, a w tych bardziej nowoczesnych – elektrycznie.

Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej automatycznie unieruchamia nasze mięśnie od pasa w dół. Przebywanie w pozycji stojącej wymaga od naszego ciała zaangażowania do pracy bardzo wielu mięśni, przede wszystkim mięśni pleców, brzucha, czy nóg. Co za tym idzie, nasz organizm się bardziej dotlenia, zwiększa się metabolizm, a także poprawia się krążenie.

Pamiętajmy jednak, aby nie popadać również ze skrajności w skrajność. Nie możemy całego, 8-godzinnego dnia pracy spędzać w pozycji stojącej, dlatego też zwykle biurko z wysokim blatem bez możliwości regulacji nie będzie funkcjonalnym rozwiązaniem. Powinniśmy zainwestować w taki mebel, który umożliwi nam zarówno pracę w pozycji siedzącej, jak i w pozycji stojącej, w dowolnym momencie, wybranym przez pracownika.

Meble biurowe są bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego biura. To, na jakie meble ostatecznie się zdecydujemy będzie miało wpływ na wizerunek naszej firmy, ale również na komfort i efektywność naszych pracowników. W związku z tym warto inwestować w nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, które przyniosą naszej firmie same korzyści.

Biurka z regulowaną wysokością są z pewnością nowinką na rynku mebli biurowych. W związku z tym w tej chwili nie są to tanie meble biurowe, szczególnie te wyposażone w mechanizm elektryczny. Ze względu na swoje zalety, ten rodzaj mebla będzie zyskiwał na popularności, co wkrótce może również mieć wpływ na obniżenie jego ceny. 

Biurka z regulowaną wysokością są idealnym rozwiązaniem nie tylko do biur, czy placówek publicznych, ale również gospodarstw domowych. Z takiego rozwiązania mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej w szkole, więc lekcje mogą odrabiać na stojąco.

Znajdź nas na Facebooku

ul. Legionów 93/95

91-072 Łódź

42 632 40 42