+48 42 632 40 42 biuro@galter.pl

Urządzając nową siedzibę firmy dbamy o perfekcyjne wyposażenie biura, open space, części wspólnych dla wszystkich pracowników, czy nawet toalet. Nie da się ukryć, że wygląd naszej przestrzeni biurowej jest wizytówką całej firmy. Wyposażenie biura musi nie tylko być wygodne i funkcjonalne, ale również eleganckie, stylowe i z charakterem.

Urządzając biuro nie możemy zapomnieć o bardzo ważnym miejscu – gabinecie prezesa/szefa/właściciela. Pomieszczenie to jest bardzo często miejscem ważnych spotkań i centrum zarządzania. Jak je urządzić, aby z sukcesem spełniało wszystkie swoje funkcje?

Aranżacja przestrzeni

Aranżując biuro prezesa musimy pamiętać, że musi ono spełniać równolegle kilka bardzo istotnych funkcji. Po pierwsze, nie tylko szef będzie z tego miejsca korzystał. Będą to również inni pracownicy, ale przede wszystkim klienci oraz kontrahenci. Pomieszczenie powinno z jednej strony być spójne z charakterem oraz branżą firmy, a z drugiej zaś prezentować cechy człowieka podejmującego najważniejsze decyzje w firmie takie, jak odpowiedzialność, solidność, porządek, czy perfekcjonizm.

Po drugie, poza funkcją reprezentatywną, biuro musi być miejscem spokojnym i harmonijnym, idealnym zarówno do pracy i koncentracji, jak i do relaksu. Prezes firmy bardzo często spędza w pracy znacznie więcej czasu niż inni pracownicy. W związku z tym biuro musi umożliwiać odpoczynek, a  nawet odświeżenie. Projektując biuro od początku warto wziąć pod uwagę zbudowanie przylegającej do biura prezesa łazienki.

Jakie meble biurowe muszą znaleźć się w gabinecie?

Aby gabinet mógł spełniać swoje wszystkie funkcje, warto go podzielić na odpowiednie strefy funkcjonalne.

Strefa pracy w gabinecie prezesa

Strefa do pracy – tutaj koniecznie musi znaleźć się biurko oraz fotel. Jeśli chodzi o biurko, to możemy wybrać między dwoma rozwiązaniami: zwykłe biurko, bądź biurko w regulowaną wysokością. Wybór tak naprawdę zależy tutaj od preferencji prezesa i od tego, jak dużo czasu szef spędza przy komputerze i pracy biurowej. Biuro z regulowaną wysokością pozwala na pracę w pozycji stojącej, gdy nasz kręgosłup jest już zmęczony pozycją siedzącą.

Kolejną ważną kwestią jest fotel biurowy. Fotele gabinetowe powinny być wygodne i odpowiednio wyprofilowane. W zależności od preferencji, możemy wybrać wysokie lub niskie oparcie. Fotele biurowe w większości przypadków mają możliwości regulowania wysokości siedziska oraz pochylenia oparcia. Bardzo ważne są również podłokietniki. Podsumowując, fotele gabinetowe muszą być ergonomiczne, pozwalać na pracę w komfortowych i zdrowych warunkach, a również, ze względu na czas użytkowania, zapewniać wieloletnią i bezawaryjną pracę

Strefa do spotkań z gośćmi

Strefa do spotkań z gośćmi – jak już wspomnieliśmy, gabinet prezesa to nie tylko miejsce pracy samego szefa, ale również miejsce ważnych spotkań z klientami i kontrahentami. W związku z tym każdy gabinet powinien mieć odpowiednio wyposażoną strefę do przyjmowania gości. Meble gabinetowe, jakie powinny znaleźć się w tej strefie, to sofy gabinetowe, fotele oraz stoliki kawowe. Przyjmowanie ważnych klientów przy biurku prezesa może nie zawsze zostać dobrze odebrane przez drugą stronę. W związku z tym warto zainwestować w strefę, gdzie każda ze stron rozmów będzie czuła się komfortowo. Strefa do spotkań z gośćmi to jest też miejsce, gdzie możemy pochwalić się sukcesami firmy, wieszając na ścianie certyfikaty i dyplomy.

Strefa relaksu

Strefa relaksu – ze względu na ilość czasu spędzanego w biurze, bardzo istotne miejsce. W tej strefie możemy umieścić sofę, fotel, stolik z ekspresem do kawy, a także szafki na ubrania.

W każdym gabinecie prezesa powinny znaleźć się również: szafki na dokumenty, w tym szafki metalowe, czy szafki ogniotrwałe, a także sejf, do przechowywania najważniejszych dokumentów firmy.

Pamiętajmy jednak, że liczy się nie tylko komfort i funkcjonalność. Wyposażenie gabinetu prezesa musi być spójne z pozostałymi pomieszczeniami firmy. Bardzo ważny jest zatem styl, design i charakter biura.

Znajdź nas na Facebooku

ul. Legionów 93/95

91-072 Łódź

42 632 40 42