+48 42 632 40 42 biuro@galter.pl

Nasza firma to nie musi być koniecznie klasyczne biuro. Obecnie na rynku zakładane przez nas przedsiębiorstwa mogą mieć wieloraki charakter, w zależności od tego, jakie potrzeby ma otaczające nas społeczeństwo. Możemy otwierać firmy consultingowe, agencje reklamowe, sklepy, kawiarnie, placówki bankowe, jak i niezwykle potrzebne placówki medyczne.

Czy wygląd ma znaczenie?

Wiadomym jest, że głównym zadaniem placówki medycznej jest leczenie i niesienie pomocy przychodzącym pacjentom. Jednak nie tylko to w tym przypadku się liczy. Placówka medyczna musi być czysta, schludna, spełniać odpowiednie wymogi, jak i swoim wyglądem przyciągać pacjentów. Wiele z nas znacznie lepiej czuje się na wizycie u lekarza w nowoczesnym, estetycznym, wręcz sterylnym gabinecie, niż w niezbyt czystej, dawno nieremontowanej, nienowoczesnej przychodni. Zarówno placówka medyczna, jak i pracujący w niej lekarze, zdobywają większe zaufanie ze strony pacjentów, jeśli wnętrze przychodni oraz gabinety lekarskie są odpowiednio urządzone i wyposażone.

Jak wyposażyć placówkę medyczną?

Rozpocznijmy od recepcji. W każdej placówce medycznej musi znaleźć się pomieszczenie recepcyjne, w której będzie pracowała osoba, lub osoby, umawiająca na wizyty i udzielająca pacjentom wszelkich informacji. Lady recepcyjne są niezwykle ważne. Muszą być dostosowane z jednej strony do siedzącej przy niej recepcjonistki, z drugiej zaś do stojącego przy niej pacjenta.

W pomieszczeniu recepcyjnym muszą znaleźć się również sofy biurowe, fotele biurowe oraz stoliki, przy których pacjenci będą mogli czekać na swoją wizytę. Podczas chłodniejszych miesięcy niezbędne będą również szafki na ubrania lub wieszaki, aby przed wizytą można było zostawić okrycie wierzchnie.

Kolejnym niezwykle ważnym pomieszczeniem jest gabinet lekarski. Po pierwsze musimy zadbać o meble biurowe, meble gabinetowe. Dla każdego lekarza niezbędne będzie biurko, często biurko z regulowaną wysokością, fotele gabinetowe, zarówno dla lekarza, jak i dla pacjenta, a także szafy na dokumenty. Lekarze bardzo często przebierają się do pracy. W związku z tym przydadzą się również szafki na ubrania.

To, czego nie może zabraknąć w każdej placówce medycznej, to są meble metalowe.

Medyczne szafy metalowe powinny być wykonane z najlepszych materiałów. Sprawdzi się tutaj blacha lakierowana proszkowo lub stal kwasoodporna. Korzystne jest, gdy takie szafy metalowe wyposażone są w jedno, bądź dwu skrzydłowe drzwi z szybami z bezpiecznego szkła. Łatwiej jest wtedy zlokalizować przechowywane w nich rzeczy.

Szafki metalowe medyczne służyć nam będą, przede wszystkim, do przechowania leków i sprzętu medycznego. Dlatego też powinny być one wytrzymałe i solidne. Bardzo dobrze sprawdzą się również szafki na kółkach, z dużą ilością regulowanych półek. Medyczne szafy metalowe do przechowywania leków powinny być wyposażone w zamki kluczowe, aby zapobiec niepowołanemu dostępowi. Pamiętajmy jednak, że meble medyczne to nie tylko szafy metalowe, ale również meble dla pacjentów: szafki, pomocniki, czy szafki przyłóżkowe.

Styl placówki medycznej

Większości z nas placówka medyczna kojarzy się z jasnymi kolorami, bielą, beżem, écru, czy błękitem. Jednak wcale to nie oznacza, że właśnie w tych kolorach musi być urządzona również nasza przychodnia. Dobre firmy, które oferują nowoczesne meble biurowe i meble medyczne,otwierają przed nami wachlarz możliwości kolorystycznych. Nie bójmy się kolorów, szczególnie tych najbardziej optymistycznych.

To, co jest najważniejsze w wyposażeniu przychodni, czy gabinetu lekarskiego jest to, aby były one czyste, schludne, nowoczesne, estetyczne, wygodne, ale i dające pacjentom poczucie bezpieczeństwa. 

Znajdź nas na Facebooku

ul. Legionów 93/95

91-072 Łódź

42 632 40 42