+48 42 632 40 42 biuro@galter.pl

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest open space, skąd się wziął i jakie są jego główne założenia. Open space to nic innego, jak biuro wielkoprzestrzenne, gdzie biurka pracowników firmy ustawione są na jednej dużej, otwartej przestrzeni, czasami podzielonej niedużymi ściankami działowymi. Nie ma tam miejsca na oddzielone pokoje, czy gabinety, a jedynymi zamykanymi przestrzeniami są pokoje konferencyjne. Moda na open space przyszła do Polski już kilka lat temu, wraz z pojawieniem się zachodnich, dużych firm i korporacji.

Kto jest za, a kto przeciw?

Open space, jak wiele innych rozwiązań, ma swoich przeciwników i zwolenników. Jedni z nich uważają, że taki typ przestrzeni biurowej ma bardzo pozytywny wpływ na komunikację i współpracę pracowników, inni zaś, że w takim biurze nie można się wystarczającą skoncentrować przez obecny na open space hałas i zamieszanie. Prawda prawdopodobnie leży gdzieś pośrodku i w dużej mierze zależy od rodzaju wykonywanej pracy.

Dla tych, którzy chcieliby urządzić open space w swojej firmie poniżej przybliżamy kilka najważniejszych kwestii związanych z wyposażeniem tego typu biura.

Idealny open space

Przede wszystkim musimy pamiętać, że to, jak zaaranżujemy przestrzeń, jakie meble biurowe, krzesła biurowe, biurowe szafy wykorzystamy w naszym biurze, będzie miało bardzo duży wpływ na wizerunek firmy, ale również jakość i komfort pracy naszych pracowników.

Oprócz wyboru odpowiednich mebli biurowych, musimy zdecydować, czy chcemy mieć open space klasyczny – każdy prawnik ma swoje stałe biurko, czy nieformalny, gdzie każdy pracownik może pracować gdzie w danym dniu ma ochotę.

Jednym z najważniejszych mebli biurowych w każdej firmie są krzesła i biurka. Z jednej strony muszą być one wygodne i wykonane z dobrych materiałów, z drugiej zaś powinny idealnie pasować do designu całego biura. Krzesła biurowe powinny być odpowiednio wyprofilowane, z możliwością regulacji wysokości, aby długotrwałe siedzenie na nich było przyjazne kręgosłupom naszych pracowników. Biurko natomiast, takie zwykłe, czy takie biurko z regulowaną wysokością, powinno być wystarczająco duże, aby zapewnić odpowiednią przestrzeń do pracy. Oprócz tego, w każdym biurze muszą znaleźć się szafy biurowe. Możemy zdecydować się na szafy metalowe, czy szafy ogniotrwałe, które będą idealnym rozwiązaniem do przechowywania dokumentów. Musimy również pamiętać, że niezbędne będą szafki na ubrania naszych pracowników oraz gości firmy.

Dla tych pracowników, którym przeszkadza hałas i rozmowy innych osób, możemy zaproponować ścianki działowe, czy odpowiednie panele wygłuszające. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zbudowanie w biurze kilku budek akustycznych, gdzie pracownicy mogą na przykład odbywać ważne rozmowy telefoniczne.

Każdemu pracownikowi przysługuje przerwa w pracy, podczas której może się zrelaksować i odprężyć. Warto zatem oddzielić część przestrzeni biurowej i przeznaczyć ją na kącik do odpoczynku. W takim miejscu możemy ustawić fotele biurowe, czy sofy, a także małe stoliki i ekspres do kawy.

Meble biurowe służą nie tylko pracy

Wybierając meble biurowe to naszego biura, pamiętajmy, że mają one nie tylko służyć pracownikom i wpływać na ich komfort pracy, ale również tworzyć design całej przestrzeni. Oprócz tego, że meble biurowe mają być funkcjonalne, muszą ze sobą współgrać tworząc idealną przestrzeń biurową. Za pomocą mebli możemy ożywić przestrzeń, a także nadać jej odpowiedniego stylu i charakteru. Nie da się bowiem ukryć, że wygląd naszego biura jest wizytówką naszej firmy. 

Znajdź nas na Facebooku

ul. Legionów 93/95

91-072 Łódź

42 632 40 42