+48 42 632 40 42 biuro@galter.pl

Kolekcja MDD – zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z kompleksową ofertą. 

Biuro to, przede wszystkim, miejsce pracy, i to pracy w mniejszym, bądź większym zespole. Rzadko zdarza się bowiem, aby firma była na tyle mała, aby we wspólnej przestrzeni biurowej pracowała tylko jedna, czy dwie osoby. Tym samym oznacza to oczywiście konieczność dzielenia pomieszczeń biurowych z pozostałymi pracownikami.

Nie możemy zapominać również, że coraz większą popularnością cieszy się aranżowanie biur w systemie open space, czyli jednego dużego pomieszczenia, gdzie przy biurkach pracują prawie wszyscy pracownicy firmy. Na odrębne gabinety mogą liczyć tylko nieliczni, zazwyczaj są to pracownicy z poziomu kadry managerskiej i zarządzającej.

Aranżacja przestrzeni biurowej w systemie open space ma tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Ci pierwsi mówią, że rozwiązanie to sprzyja komunikacji oraz współpracy między pracownikami, a także scala zespół. Dodatkowo, można również w ten sposób zaoszczędzić na kosztach wyposażenia biura. Przeciwnicy open space mówią o podstawowej i najważniejszej wadzie open space – braku prywatności.

Prywatność w biurze

Pomimo tego, że biuro jest miejscem pracy i związanych z nią działań, każdy z pracowników ma prawo do prywatności i odpoczynku. Pracownicy w biurze spędzają zazwyczaj osiem godzin dziennie, a czasami nawet i więcej. Przez cały ten czas, na dość ograniczonej przestrzeni, muszą przebywać z wieloma innymi osobami. Strefy osobiste pracowników sale się ze sobą stykają. Do tego dochodzi jeszcze wszechobecny hałas i gwar.

W biurach typu open space biurka bardzo często stoją naprzeciwko i obok siebie, nie są niczym oddzielone. Pracownicy widzą wzajemnie, co robi w danym momencie kolega, czy pracuje? czy odpoczywa? czy zajmuje się tym, czym powinien? Każdy ruch jest właściwie obserwowany. Taki brak prywatności i indywidualizmu może bardzo być frustrujący dla pracowników i może działać negatywnie na efektywność ich pracy.

Pracownicy również rozmawiają między sobą, prowadzą rozmowy telefoniczne, czy wirtualne. To wszystko generuje hałas i powoduje, że mogą oni sobie wzajemnie przeszkadzać. Dlatego też tak ważne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań biurowych, które zapewnią pracownikom komfort.  

Czy można zapewnić prywatność w biurze?

Oczywiście, że można. Z pomocą idzie nam tutaj odpowiednia aranżacja przestrzeni oraz meble biurowe.

Przede wszystkim, powinniśmy zastosować ekrany akustyczne. Dzięki nim wytłumimy przeszkadzające dźwięki i zniwelujemy hałas, który ma negatywny wpływ na zdrowie oraz komfort naszych pracowników. Mamy tutaj dwojaki wybór. Z jednej strony jest to ekran akustyczny wolnostojący, którym możemy oddzielać ciągi komunikacyjne i tworzyć całe strefy pracy cichej. Z drugiej zaś są to panele akustyczne przybiurkowe. Są one przymocowywane do blatów za pomocą specjalnych uchwytów i służą nam do oddzielania biurek.

Jeśli chcemy zapewnić pracownikom nie tylko ciszę, ale również prywatność, bardzo dobrym rozwiązaniem dla nas będą ekrany tapicerowane. Dzięki bogatym ofertom firm meblowych, mamy do wyboru wiele kolorów i materiałów, z jakich wykonane są panele akustyczne. Możemy zatem z łatwością dopasować je do stylu i charakteru wnętrza naszego biura.

W przypadku, gdy do obowiązków naszych pracowników należy prowadzenie wielu rozmów telefonicznych, tele lub wideo konferencji, możemy rozważyć zakup budek akustycznych. Są to specjalne moduły, które przypominają niewielką salę konferencyjną. Mogą one być zarówno tapicerowane, jak i oszklone. W takiej budce znaleźć się może stół, krzesła, oświetlenie oraz podłączenie do prądu, wszystko wedle naszych potrzeb.

Podsumowując, zapewnienie prywatności pracownikom w biurze wcale nie musi być trudne, czy kosztowne. Jednak, biorąc pod uwagę zalety takich rozwiązań, warto jest je wziąć pod uwagę aranżując wnętrze naszego biura.

 

Znajdź nas na Facebooku

ul. Legionów 93/95

91-072 Łódź

42 632 40 42