+48 42 632 40 42 biuro@galter.pl

Szafy na broń

 

Szafy na broń – bezpieczne przechowywanie broni

Jeśli posiadacie Państwo broń palną to zapewne macie również świadomość istnienia prawnego wymogu jej odpowiedniego zabezpieczenia. Nasza oferta obejmuje szafy na broń w różnych klasach bezpieczeństwa, przeznaczone do różnych rodzajów broni. Inna szafa metalowa będzie potrzebna na broń myśliwską, inna na broń długą a jeszcze inna na broń krótką.

Wszystkie szafy na broń z naszej oferty posiadają również odpowiednie przedziały służące przechowywaniu amunicji.

Należy pamiętać, że posiadacze broni są zobowiązani prawnie do przechowywania jej w specjalnych szafach, ale nawet w przypadku braku takiego obowiązku – szafa na broń to jedyna skuteczna metoda zabezpieczenia broni przed dostępem osób niepowołanych, w tym dzieci.

Metalowe szafy na broń GM-LB 150-M

Metalowe szafy na broń GM-LB 150-M

 

Metalowe szafy na broń GM-LB 150-8

Metalowe szafy na broń GM-LB 150-8

 

Metalowe szafy na broń GM-LB 150-5

Metalowe szafy na broń GM-LB 150-5

 

Czy szafa na broń jest obowiązkowa?

Jak już wspomnieliśmy – istnieje prawny obowiązek przechowywania broni palnej i amunicji w specjalnie do tego przeznaczonym meblu metalowym. Mebel taki ma przeważnie postać szaf, kasy pancernej lub sejfu na broń. Podstawowym warunkiem jest posiadanie zabezpieczenia w postaci zamka, a sama szafa na broń powinna też być odpowiednio wzmocniona, aby maksymalnie utrudnić dostęp osób trzecich do jej zawartości.

Przy doborze odpowiedniej dla swoich potrzeb szafy na broń należy zwrócić uwagę nie tylko na długość i rodzaj broni, przewidziane miejsce na amunicję – ale także na ilość posiadanych sztuk broni oraz ewentualne plany rozszerzenia kolekcji o kolejne egzemplarze. Sprawa ta dotyczy w naszym kraju głównie myśliwych i kolekcjonerów broni palnej. O ile współczesną broń można nabyć legalnie tylko po uzyskaniu odpowiedniego pozwolenia – o tyle istnieje też bardzo duży rynek broni zabytkowej, czarnoprochowej, która w postaci replik egzemplarzy z XIX i XVIII wieku (lub też oryginałów) może zostać nabyta przez każdą osobę pełnoletnią. Broń taka jest w pełni sprawną bronią palną i jako taka również winna być przechowywana w sposób odpowiedzialny, zgodnie z obowiązującą literą prawa.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi, a nasz personel pomoże i doradzi Państwu przy wyborze odpowiedniej szafy na czarnoprochowca, sztucer, dubeltówkę, pistolet, czy nawet strzelbę z zamkiem skałkowym.

Metalowe szafy na broń GM-HV 33

Metalowe szafy na broń GM-HV 33

 

Metalowe szafy na broń GM-HV 33-5

Metalowe szafy na broń GM-HV 33-5

 

Metalowe szafy na broń GM-HV 32

Metalowe szafy na broń GM-HV 32

 

Różne opcje wykończenia

Szafa na broń, czy też sejf na broń, zapewne nie są meblami które będą stały w eksponowanej części mieszkania – wystawione na widok. Niemniej jednak część naszych klientów ma życzenie aby dostarczyć im szafę na broń w wybranej wersji kolorystycznej, czy to z powodów estetycznych, czy właśnie aby nieco ją zamaskować.

Jako meble metalowe szafy na broń są malowane proszkowo i można je zamówić w wybranej wersji kolorystycznej. Poniżej znajduje się paleta kolorów standardowych, jednak przed decyzją o kolorze prosimy o kontakt aby upewnić się czy wybrany model w danym kolorze występuje.

Metalowe szafy na broń GM-HV 34

Metalowe szafy na broń GM-HV 34

 

Metalowe szafy na broń GM-LB 125

Metalowe szafy na broń GM-LB 125

 

Znajdź nas na Facebooku

ul. Legionów 93/95

91-072 Łódź

42 632 40 42