Masz pytanie? Zadzwoń do nas już teraz!

Phone 600-056-337 lub 606-654-671

Znajdź nas w social media

Facebook
Jak na nowo zaaranżować biuro dla małej firmy?

Niezależnie od tego, jakiej wielkości jest nasza firma, musimy dbać o wygląd pomieszczeń biurowych oraz o komfort pracy zatrudnionych osób. Nie da się ukryć, że siedziba firmy jest jej wizytówką, nie tylko dla odwiedzających ją osób, klientów, czy kontrahentów, ale również dla samych pracowników. To, w jaki sposób zaaranżujemy wnętrze, będzie miało wpływ na wiarygodność przedsiębiorstwa. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które pomoże w wyposażeniu nowej przestrzeni biurowej.

Kto będzie odpowiedzialny za aranżację biura?

Na początku powinniśmy zastanowić się, kto będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie całego procesu. Możemy to zrobić sami, wybrać kilka osób z już zatrudnionego zespołu lub całość zlecić firmie zewnętrznej, która całą pracę wykona za nas, od wykonania projektu, przez przeprowadzenie prac remontowych, po wstawienie mebli biurowych i dodatków.

Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę to, czy my, lub nasz zespół, mamy czas, aby oprócz wykonywania codziennych obowiązków, zajmować się również nową aranżacją biura. Wynajęcie firmy zewnętrznej z pewnością jest wygodniejsze i mniej czasochłonne, ale musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami. Dobrym rozwiązaniem może być znalezienie firmy sprzedającej meble biurowe, która wykona dla nas również wizualizacje i profesjonalnie doradzi dobór produktów.

Jaki mamy cel biznesowy?

Kwestią, która pomoże w aranżacji przestrzeni biurowej jest określenie celu biznesowego firmy. Jeśli jest to działalność jednoosobowa, z pewnością przyda się gabinet oraz miejsce do przyjmowania gości. W przypadku, gdy w firmie pracuje kilka osób, można odpowiednio wyposażyć salę typu open space, gdzie pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki. Nawet biuro, które na co dzień nie przyjmuje gości, powinno mieć dodatkową salę konferencyjną dostępną na ewentualne zebrania, spotkania integracyjne, czy szkolenia.

Odpowiednio przygotowana przestrzeń biurowa będzie przyciągać nowych, wartościowych pracowników, ale również ułatwi przepływ informacji w firmie, integrację pracowników oraz współpracę pomiędzy działami. Warto przemyśleć, co jest ważne w codziennej pracy przedsiębiorstwa oraz jaki cel wizerunkowy chcemy osiągnąć i zgodnie z tym zaaranżować na nowo siedzibę firmy.

Dlaczego zmieniamy aranżację biura?

Ponowna aranżacja biura może być konieczna w dwóch przypadkach. Z jednej strony może to być przeniesienie siedziby do innej lokalizacji, z drugiej zaś zmiana wnętrza w obecnie zajmowanym miejscu. W obu tych sytuacjach warto przeprowadzić ewaluację obecnej przestrzeni pod kątem tego, co się sprawdza, a co nie. Jeśli wiemy, że brakuje nam miejsca do pracy, dodatkowego pokoju, czy miejsca do przechowywania dokumentów, należy wziąć to pod uwagę przy projektowaniu nowego biura. Być może mamy już pewne elementy aranżacji, które mają pozytywny wpływ na codzienną pracę i chcielibyśmy przy nich pozostać. To również trzeba zawrzeć w przygotowywanym planie.

Na tym etapie warto wziąć pod uwagę kwestie związane z przewidywanymi zmianami w firmie. Z jednej strony są to okresy wynajmu biura, ewentualne podwyżki czynszu, a z drugiej planowane zwiększenie zatrudnienia, co będzie wiązało się z potrzebą zapewnienia kolejnych miejsc pracy. Dobrym rozwiązaniem będzie również rozmowa z pracownikami, zebranie od nich uwag dotyczących obecnego miejsca pracy oraz pomysłów na nowe biuro. Być może w obecnej siedzibie brakuje czegoś, na co my nie zwracamy uwagi?

Meble biurowe dopasowane do potrzeb

Niezależnie od tego, czy prowadzimy działalność jednoosobową, czy jest to firma zatrudniająca większą liczbę osób, przestrzeń i meble biurowe muszą być dopasowane do potrzeb. Warto postawić na nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają codzienną pracę i mają pozytywny wpływ na produktywność pracowników. Wygodne, profilowane fotele biurowe, biurka z regulowaną wysokością, szafki managerskie, czy szafy na dokumenty – te wszystkie elementy będą miały ogromny wpływ na komfort pracy.  Przy aranżacji przestrzeni typu open space nie możemy zapomnieć o panelach, czy budkach akustycznych, które zapewnią miejsce do pracy wymagającej ciszy i skupienia.

Meble biurowe to nie tylko funkcjonalność

Pamiętajmy, że funkcjonalność to nie jedyna potrzeba, jaką powinny spełniać meble biurowe. Ogromne znaczenie ma również ich wygląd. Warto dopasować charakter aranżacji biura to działalności firmy. Możemy wybrać styl nowoczesny, retro, minimalistyczny, klasyczny, czy glamour. Ważnym jest jednak, aby wszystkie pomieszczenia były utrzymane w tej samej kolorystyce i klimacie. Sklepy dostarczające meble biurowe bardzo często oferują całe systemy mebli biurowych, które są właśnie zachowane w jednym stylu. Jeśli nie chcemy samodzielnie dobierać produktów, możemy skorzystać właśnie z gotowych systemów mebli biurowych.

Skontaktuj się z nami

Zapytaj o ofertę

Administratorem Państwa danych osobowych jest GALTER Meble Biurowe i Metalowe M. Cinkowski, R. Mazur s.c. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu nawiązania z Państwem kontaktu oraz w prawnie usprawiedliwionych celach administratora danych. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania z Państwem kontaktu. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych mogą Państwo znaleźć w naszej Polityką prywatności na temat zasad przetwarzania danych osobowych.

Zapytaj o

Administratorem Państwa danych osobowych jest GALTER Meble Biurowe i Metalowe M. Cinkowski, R. Mazur s.c. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu nawiązania z Państwem kontaktu oraz w prawnie usprawiedliwionych celach administratora danych. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania z Państwem kontaktu. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych mogą Państwo znaleźć w naszej Polityką prywatności na temat zasad przetwarzania danych osobowych.