Masz pytanie? Zadzwoń do nas już teraz!

Phone 600-056-337 lub 606-654-671

Znajdź nas w social media

Facebook
Jakie są akcesoria do stołów? Dobieramy najlepsze akcesoria.

Kiedy potrzebne nam są akcesoria do stołów? Najczęściej w momencie, gdy musimy przeprowadzić renowację posiadanego mebla lub chcemy sami stworzyć swój wymarzony stół. Obie te rzeczy mogą brzmieć na bardzo trudne, ale nic bardziej mylnego. Dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom wysokiej jakości, możemy nie tylko naprawić stół, który obecnie posiadamy, ale również stworzyć mebel „szyty na miarę”, idealnie dopasowany do wnętrza naszego domu, czy ogrodu.

Renowacja stołu

Remont stołu może nam się przydarzyć z kilku powodów. Pierwszym z nich jest usterka, która najczęściej pojawia się w przypadku stołów rozsuwanych. Przy zbyt częstej lub zbyt rzadkiej eksploatacji, prowadnice zamontowane przez producenta mogą przestać działać w oczekiwany przez nas sposób. Rozsuwanie blatów może wymagać zbyt dużo siły i być niemożliwe dla jednej osoby. Niebezpiecznie jest również, gdy prowadnice działają zbyt łatwo, może to skutkować wypadkiem podczas korzystania ze stołu. Innym powodem może być dostosowanie starego stołu do nowych potrzeb, czy do zmienionej aranżacji wnętrza.

 

Prowadnice do stołu są podstawowym elementem konstrukcji stołu rozsuwanego. To one sprawiają, że stół służy nam w odpowiedni sposób. Dlatego też prowadnice powinny być wysokiej jakości, wykonane z odpowiednich materiałów. Warto wybrać akcesoria do stołu oferowane przez sprawdzonego producenta, które są mocne i łatwe w montażu. Źle dobrane prowadnice do stołu będą się odkształcać, a następnie utrudniać rozsuwanie blatów i powodować ich niestabilność.

 

Najlepszym wyborem w przypadku prowadnicy do stołu będzie ten produkt, który został wykonany ze stali ocynkowanej. Jest ona bardzo stabilna, odporna na uszkodzenia i mocno podtrzymuje konstrukcję stołu. Materiał, z jakiego wykonano prowadnicę, będzie miał ogromne znaczenie w przypadku stołów ustawionych na balkonach, tarasach, czy w ogrodach. Elementy stołu muszą być bowiem odporne na różne warunki atmosferyczne.

Tworzenie nowego stołu

Przy budowaniu nowego stołu najważniejsze są dwa podstawowe elementy, bez których taki mebel nie może istnieć. Są to noga/nogi oraz blat. W zależności od wielkości i przeznaczenia stołu możemy postawić na standardowe cztery nogi, lecz niekoniecznie. Wśród nowoczesnych rozwiązań znajdziemy również pojedyncze nogi kolumnowe o mocnej podstawie, na których możemy położyć niewielki okrągły blat, czy nogi typu trapez i kwadro o ciekawym designie.

 

Wśród blatów również mamy kilka opcji do wyboru. W sklepach znajdziemy blaty wykonane ze szkła, drewna, płyty laminowanej, kamienia, a nawet metalu. Blaty kamienne, metalowe i drewniane są z pewnością najbardziej wytrzymałe, ale jednocześnie dosyć ciężkie. Dodatkowo, kamień i drewno są materiałami o wysokiej cenie. Najbardziej standardowym rozwiązaniem są blaty wykonane z płyty laminowanej oraz płyty MDF. Materiał ten jest stosunkowo tani, łatwy w obróbce, a także w utrzymaniu czystości podczas użytkowania. Stoły z blatami laminowanymi sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, zarówno w kuchni, jadalni, salonie, jak i na tarasie. Pamiętajmy jednak, aby stół ustawiony na zewnątrz był zawsze odpowiednio zabezpieczony przed działaniem słońca i wody.

 

Jeśli zaopatrzymy się w blat i nogi do stołu dobrej jakości, od sprawdzonego producenta, inne akcesoria nie powinny być dla nas przydatne. W niektórych przypadkach powinniśmy mieć również pod ręką kątowniki, zawiasy, czy zaczepy stołów. Wszystko zależy od tego, jak bardzo poniesie nas nasza twórcza wyobraźnia i, jak bardzo skomplikowany mebel chcemy stworzyć. Warto pamiętać, że akcesoria do stołów są dostępne w wielu sklepach, dlatego też z powodzeniem można samodzielnie poddać stół renowacji lub stworzyć mebel marzeń.

Stół „szyty na miarę”

Chcąc stworzyć samodzielnie wymarzony stół, warto zapoznać się z akcesoriami dostępnymi w sklepach meblowych. Wybór nóg i blatów jest naprawdę duży, dzięki czemu z łatwością dopasujemy design i kolorystykę mebla do swoich potrzeb. Przed pójściem do sklepu, powinniśmy natomiast stworzyć projekt naszego stołu, biorąc pod uwagę jego wielkość, kształt oraz dodatkowe funkcje, na przykład rozkładanie. Dzięki temu będzie nam znacznie łatwiej dobrać odpowiednie elementy i bezproblemowo wykonać mebel.

 

Skontaktuj się z nami

Zapytaj o ofertę

Administratorem Państwa danych osobowych jest GALTER Meble Biurowe i Metalowe M. Cinkowski, R. Mazur s.c. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu nawiązania z Państwem kontaktu oraz w prawnie usprawiedliwionych celach administratora danych. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania z Państwem kontaktu. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych mogą Państwo znaleźć w naszej Polityką prywatności na temat zasad przetwarzania danych osobowych.

Zapytaj o

Administratorem Państwa danych osobowych jest GALTER Meble Biurowe i Metalowe M. Cinkowski, R. Mazur s.c. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu nawiązania z Państwem kontaktu oraz w prawnie usprawiedliwionych celach administratora danych. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania z Państwem kontaktu. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych mogą Państwo znaleźć w naszej Polityką prywatności na temat zasad przetwarzania danych osobowych.