Masz pytanie? Zadzwoń do nas już teraz!

Phone 600-056-337 lub 606-654-671

Znajdź nas w social media

Facebook
Biurka z regulowanym blatem – rozwiązanie do biur i home office

Biurko to bardzo ważny mebel w codziennej pracy, niezależnie od tego, czy pracujemy w biurze, czy w domu. Wielkość blatu, możliwość regulacji wysokości, czy dodatkowe udogodnienia – te wszystkie elementy mają ogromny wpływ na wygodę oraz produktywność pracy. Jak zatem wybrać najlepsze biurko do pracy?

Biurko w regulacją wysokości

Możliwość regulacji wysokości blatu biurka ma wiele zalet. Przede wszystkim możemy dzięki temu dostosować wysokość blatu to naszej postury i potrzeb. W zależności od wzrostu będziemy potrzebować niższego lub wyższego biurka, ponieważ poprawną postawę utrzymujemy wtedy, gdy nasze łokcie układają się na blacie pod kątem 90º. Pomaga to w utrzymaniu odpowiedniej pozycji ciała, a to, idąc dalej, ma ogromy wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa.

Oprócz poprawnej pozycji kręgosłupa, możliwość regulacji blatu zapewnia odpowiednią przestrzeń na nogi pod biurkiem. Osoba siedząca przy biurku na fotelu biurowym, powinna mieć nogi ugięte pod kątem prostym. Jeśli blat biura jest ustawiony zbyt nisko, nie jest to możliwe, a tym samym sprzyja obniżaniu siedziska krzesła i przyjmowaniu nieprawidłowej postawy.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również biurko typu “sit&stand”. Dzięki temu mamy możliwość pracy zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Badania wskazują, że człowiek w czasie 8-godzinnej pracy, nie powinien przez cały czas pozostawać w pozycji siedzącej. Robienie jednak długich przerw w pracy również nie zawsze jest możliwe. Dlatego też producenci mebli biurowych zaproponowali swoim klientom biurka z funkcją “sit&stand”. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w każdej chwili podnieść blat biurka do takiej wysokości, aby móc wygodnie pracować w pozycji stojącej.

Wszystkim tym, którzy chcą postawić na biurko z systemem “sit&stand” firma Galter proponuje trzy wysokiej jakości rozwiązania z serii OGI Drive:

  • biurko proste BOD56 o wym. 1600x800x1200/700h z elektryczną regulacją wysokości w zakresie 700-1200 mm – sit-stand;
  • biurko typu Bench BOD518 o wym. 1800x1690x1200/700h z elektryczną regulacją wysokości w zakresie 700-1200 mm – sit-stand;
  • biurko proste BOD70 o wym. 2000x800x1300-650h z elektryczną regulacją wysokości w zakresie 650-1300 mm – sit-stand;

Każde z zaproponowanych biurek wykonane jest z materiałów wysokiej klasy i posiada udogodnienia pomagające w codziennej pracy. Są wygodne, komfortowe, a co najważniejsze, dzięki odpowiedniej regulacji, korzystne dla zdrowia kręgosłupa osoby przy nich pracującej.

Rodzaj biurka a wykonywane zadania

To, jakie biurko ostatecznie wybierzemy, zależeć będzie również od zadań, które na co dzień wykonujemy w pracy. W przypadku pracy przy komputerze możemy wybrać taki mebel, który posiada dodatkowe wyposażenie pomagające w zachowaniu porządku w miejscu pracy. Do takich rozwiązań zaliczamy wycięcia i przepusty kablowe, mediaboxy i top access. Wszystkie te elementy służą uporządkowaniu kabli, które są zawsze obecne w pracy ze sprzętem komputerowym. Dzięki nim możemy doprowadzić okablowanie oraz podłączenie do prądu w prawie niewidoczny sposób.

Praktyczną funkcją dla osób zajmujących się rysowaniem i projektowaniem będzie możliwość regulacji kąta nachylenia blatu. Architekci, projektanci wnętrz, czy plastycy spędzają wiele godzin pochyleni nad tworzonymi projektami. Dlatego też funkcja pochylanie blatu pomaga nie tylko w codziennej pracy, ale ma też również pozytywny wpływ na kondycję kręgosłupa.

Dobre rozwiązanie do biur i domów

Biurka z możliwością regulacji wysokości blatu to rozwiązanie nie tylko do biura, ale również do domu. Takie biurko powinni mieć i dorośli, i ich dzieci.

Kupując biurko dla dziecka warto wziąć pod uwagę, że ono rośnie i z roku na rok będzie potrzebowało wyższego biurka. Aby nie borykać się z koniecznością częstego wymieniania mebla, warto od razu postawić na biurko z regulowanym blatem.

W obecnych czasach wielu z nas przeniosło swoją pracę z biura do domu. Pracujemy zdalnie, w trybie home office lub w trybie hybrydowym. Wymusiło to na pracownikach stworzenie wygodnego miejsca pracy w domu. Nie wystarczy już zwykły stół, na którym postawimy laptopa. Często musimy jeszcze podłączyć monitor, czy stacje dokujące, a także znaleźć miejsce dla dużej ilości dokumentów. Wszyscy ci, którzy stanęli przed takim wyzwaniem, powinni, dla własnego dobra, postawić na biurko z możliwością regulacji wysokości blatu.

Skontaktuj się z nami

Zapytaj o ofertę

Administratorem Państwa danych osobowych jest GALTER Meble Biurowe i Metalowe M. Cinkowski, R. Mazur s.c. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu nawiązania z Państwem kontaktu oraz w prawnie usprawiedliwionych celach administratora danych. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania z Państwem kontaktu. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych mogą Państwo znaleźć w naszej Polityką prywatności na temat zasad przetwarzania danych osobowych.

Zapytaj o

Administratorem Państwa danych osobowych jest GALTER Meble Biurowe i Metalowe M. Cinkowski, R. Mazur s.c. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu nawiązania z Państwem kontaktu oraz w prawnie usprawiedliwionych celach administratora danych. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania z Państwem kontaktu. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych mogą Państwo znaleźć w naszej Polityką prywatności na temat zasad przetwarzania danych osobowych.